contact_form - en to fi translation catalogue (83 entries)

en: Thank you for contacting us.
fi: Kiitos yhteydenotostanne.

en: Sorry, email message could not be delivered.
fi: Anteeksi, sähköpostiviestiä ei voitu lähettää.

en: Activated plugins
fi: Aktivoidut lisäosat

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Settings
fi: Asetukset

en: Installed plugins
fi: Asennetut lisäosat

en: Recommended plugins
fi: Suositellut lisäosat

en: Download
fi: Lataa

en: Install %s
fi: Asenna %s

en: Install now from wordpress.org
fi: Asenna osoitteesta wordpress.org

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Name:
fi: Nimi:

en: Email Address:
fi: Sähköposti:

en: Phone number:
fi: Puhelinnumero:

en: Subject:
fi: Aihe:

en: Message:
fi: Viesti:

en: Attachment:
fi: Liite:

en: Send me a copy
fi: Lähetä minulle kopio

en: Submit
fi: Lähetä

en: Your name is required.
fi: Nimikenttä pakollinen.

en: A valid email address is required.
fi: Anna toimiva sähköpostiosoite.

en: Phone number is required.
fi: Puhelinnumero pakollinen.

en: Subject is required.
fi: Aihe pakollinen.

en: Message text is required.
fi: Viestikenttä pakollinen.

en: File format is not valid.
fi: Tiedostotyyppi virheellinen.

en: Please fill out the CAPTCHA.
fi: Täytä CAPTCHA.

en: Please make corrections below and try again.
fi: Tee allaolevat korjaukset ja yritä uudelleen.

en: If the 'Redirect to page' option is selected then the URL field should be in the following format
fi: Jos 'Ohjaa sivulle' vaihtoehto on valittu, URL-kentän tulisi olla seuraavaa muotoa

en: Such user does not exist. Settings are not saved.
fi: Käyttäjää ei ole olemassa. Asetuksia ei tallennettu.

en: Please enter a valid email address in the 'FROM' field. Settings are not saved.
fi: Anna toimiva sähköpostiosoite 'Lähettäjä' kenttään. Asetuksia ei tallennettu.

en: If you would like to add the Contact Form to your website, just copy and paste this shortcode to your post or page or widget:
fi: Jos haluat lisätä yhteydenottolomakkeen sivullesi, kopioi ja liitä tämä shortcode artikkeliin, sivulle tai vimpaimeen.

en: If you leave the fields empty, the messages will be sent to the email address specified during registration.
fi: Jos jätät kentät tyhjäksi, viestit lähetetään rekisteröinnin yhteydessä määriteltyyn sähköpostiin.

en: The user's email address:
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite:

en: Create a username
fi: Luo käyttäjänimi.

en: Enter a username of the person who should get the messages from the contact form.
fi: Syötä käyttäjänimi, jolle viestit lähetetään lomakkeesta.

en: Use this email address:
fi: Käytä tätä sähköpostiosoitetta:

en: Enter the email address you want the messages forwarded to.
fi: Sähköpostiosoite, johon viestit ohjataan.

en: Additional options
fi: Lisäasetukset

en: What to use?
fi: Mitä käyttää?

en: Wp-mail
fi: Wp-sähköposti

en: You can use the wp_mail function for mailing
fi: Voit käyttää wp_mail funktiota sähköpostin lähettämiseen

en: Mail
fi: Sähköposti

en: To send mail you can use the php mail function
fi: Voit käyttää php sähköpostifunktiota lähettääksesi sähköpostia

en: Change text of the 'FROM' field
fi: Vaihda teksti 'Lähettäjä'- kentästä

en: Enter the email address in the 'From' field
fi: Syötä sähköpostiosoite 'Lähettäjä'- kenttään

en: The email address of the user who fills the form will be used in the field 'From'.
fi: Lomakkeen täyttäjän sähköpostiosoitetta käytetään 'Lähettäjä'- kentässä.

en: This email address will be used in the 'From' field.
fi: Tätä sähöpostiosoitetta käytetään 'Lähettäjä'- kentässä.

en: Phone
fi: Puhelinnumero

en: Users can attach the following file formats
fi: Käyttäjä voi lisätä seuraavia tiedostotyyppejä

en: Required fields
fi: Vaaditut kentät

en: Name
fi: Nimi

en: Email Address
fi: Sähköposti

en: Subject
fi: Aihe

en: Message
fi: Viesti

en: Display additional info in the email
fi: Näytä lisätietoa sähköpostissa

en: Sent from (ip address)
fi: Lähetetty osoitteesta (ip-osoite)

en: Date/Time
fi: Päivä/Aika

en: Sent from (referer)
fi: Lähetetty (referer)

en: Using (user agent)
fi: Käytetään (user agent)

en: Language settings for the field names in the form
fi: Kieliasetukset kenttien nimille lomakkeessa

en: Add a language
fi: Lisää kieli

en: English
fi: Englanti

en: Error message for the Name field
fi: Virheilmoitus nimikentälle

en: Error message for the Email field
fi: Virheilmoitus sähköpostikentälle

en: Error message for the Phone field
fi: Virheilmoitus puhelinnumerokentälle

en: Error message for the Subject field
fi: Virheilmoitus aihekentälle

en: Error message for the Message field
fi: Virheilmoitus viestikentälle

en: Error message for the Captcha field
fi: Virheilmoitus CAPTCHA:lle

en: Error message for the whole form
fi: Virheilmoitus koko lomakkeelle

en: Use shortcode
fi: Käytä shortcodea

en: for this language
fi: tälle kielelle

en: Action after email is sent
fi: Toiminta sähköpostin lähetyksen jälkeen

en: Display text
fi: Näytä teksti

en: Text
fi: Teksti

en: Redirect to the page
fi: Ohjaa sivulle

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: You can attach the following file formats
fi: Voit liittää seuraavia tiedostomuotoja

en: Contact from
fi: Yhteydenottolomake

en: Email
fi: Sähköposti

en: Site
fi: Sivu

en: If you can see this MIME, it means that the MIME type is not supported by your email client!
fi: Jos näet tämän MIME:n, sen tyyppi ei ole tuettu sähköpostiohjelmassasi.

en: Support
fi: Tuki

en: Are you sure that you want to delete this language data?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kielitiedot?
